Spor Salonu mu, Dans mı?

Son dönemlerde dans kursları artık spor salonları kadar ilgi görmektedir. Günün monotonluğundan ve stresinden kurtulabilmek adına farklı sosyal aktivite arayanlar dans kursularına koşuyor. Yoğun iş temposunun yarattığı olumsuz etkiyi koşu bantlarında, bisikletlerde atmak yerine daha eğlenceli olan salsa ve tango yapmak alıyor.

Eğitim esnasında tanışılan yeni insanlar sayesinde kişiler sosyalleşebiliyor ve kendini toplum içinde daha iyi ifade edebilme becerisi kazanabiliyor. Bu hususta düzenlenen aktiviteler ve etkinlikler ile yarışmalar en iyi örneklerdir.

Kalorilerinizi Yakın!

Yapılan araştırmalara göre insanlar spor salonlarını daha sıkıcı buldukları için dans kurslarını tercih ettiklerini söylüyorlar. Kişiler sosyoekonomik durumu ne olursa olsun bütçesine uygun bir eğitim alabiliyor, kişisel becerilerini arttırmayı hedefliyorlar.

Spor salonlarına gidilmesinin en büyük nedenlerinden biri kilo vermektir. Oysaki dans ederek kilo vermek de mümkündür. Bir saatlik çalışma yaklaşık olarak 250 – 300 kalori yakmanızı sağlar. Keyif alarak kilo vermeyi isteyenler sayesinde dans kursları yoğun ilgi görüyor. Bu yöntem sizin için farklı bir eğlence alternatifi haline geldiği noktada hem fit bir vücuda sahip olmuş olacaksınız hem de kişisel becerilerinizi ortaya çıkarmış olacaksınız.

Dans sanatsal bir spordur!

Zayıflamak İçin Hangisini Tercih Etmeliyim?

Zayıflamada spor yapmanın etkisi göz ardı edilemez. Spor yaparken yapılan egzersizler ve diyet sayesinde yavaş yavaş veya hızlı bir biçimde kilo verilebilirsiniz. Ancak amacınız sadece kilo vermek değil aynı zamanda yapmaktan zevk alacağınız bir zayıflama yöntemini kullanmaksa sizlere dans etmeyi önerebiliriz.

Dans son yıllarda sadece bir sanatsal aktivite olarak değil aynı zamanda iyi bir zayıflama ve fit bir görüntü kazanma yöntemi olarak da ön plana çıkmaktadır. Günümüzde en büyük zayıflama merkezleri bile salsa, samba, hip hop ve zumba gibi türlerle zayıflama yöntemini kullanıyor. Böylece insanlar sadece kilo vermiyor aynı zamanda sosyalleşiyor, eğleniyor ve ruhunu dinginleştirebilme imkanı elde ediyor. Yapılacak şey oldukça basit; kendinize en uygun olanını seçip her gün günde 40-50 dakika dans etmek.

Hangisi En Hesaplı?

Spor salonlarına üyelikler aylık ve yıllık şeklinde değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak süre arttıkça ücretlerde de değişim görülmektedir. Ortalama aylık üyelik ücretleri 150 TL’den başlamaktadır.

Dans kurslarının aylık fiyatları da tıpkı spor salonları 150 TL civarındadır. Aylık fiyatları hemen hemen  aynıdır ancak yukarıda yazdığımız sosyal çıktılarını göz önünde bulundurduğumuzda dans kursları spor salonlarına göre bir adım öne geçmektedir.