Latin Dansları Bölüm Sorumlusu

Coşkun Alan

24.06.2974 Bodrum doğumlu

1999 yılında Ali Çakır’ın Bodrum Belediyesinde başlattığı Salsa derslerine yazılarak ile dans tecrübesini yaşadı ve 2000 yılından itibaren Fatih Özvezneci ve Ali Çakır’ın birlikte yürüttüğü kurslarda önce öğrenci sonra asistan oldu.

Bodrum Dans Kulübü’nün 2000 yılında başlatılan ve günümüze kadar uzayan geçmişindeki hemen hemen tüm etkinliklerinde kulübün ilk öğrencisi sıfatını kaybetmeden önemli görevlerde yer aldı.

Halk oyunları ve Latin dansları bölümlerinde, yurt içinde ve yurt dışında  sayısız gösteride yer aldı. Sonraki yıllarda kulübün ulusal ve uluslararası etkinliklerinde, resmi olarak kuruluş aşamasında ve yönetim kurulunda etkin olarak görev aldı.

Latin Dans gecelerinde ilk kez 2000 yılında DJ lik yapmaya başladı. Kısa sürede ülkemizdeki sayılı Latin DJ leri arasında yer aldı. Halen haftada 3 gün düzenlenen Latin dans gecelerinde, ulusal dans buluşmaları etkinliklerinde ve dans yarışmalarında DJ lik yapmaya devam ediyor.

2012 yılında, Bodrum Dans Kulübünde Latin Dansları Bölüm sorumlusu görevini üstlendi. O tarihten itibaren günümüze kadar Bodrum Dans Kulübü tarafından Bodrum’da gerçekleştirilen Latin Dans etkinliklerinin organizasyonlarını yürüttü..

Halen Bodrum Dans Kulübünde hizmet veren sekiz Latin Dansları eğitmeni ve asistanlarının ortak çalışma ve proje üretme toplantılarına başkanlık ediyor.