HAKKIMIZDA

18 farklı çalışmadan dilediğinizi seçin!

Kaydınızı şimdi online yapın, zamandan kazanın!

BDK – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi

Dans, Spor ve Sanat bir tutkudur

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi, adından da anlaşıldığı gibi Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat alanlarında ulusal veya uluslararası boyutta eğitim seminerleri, organizasyonlar, etkinlikler, geziler, yarışmalar ve gösterilerin yanı sıra Bodrum turizmini canlandırmak için festivaller düzenleyen bir Sivil Toplum Kuruluşudur. 2000 yılında Bodrum Belediyesi’nin koridorlarında çalışmalarına başlayan ve yedi yıl boyunca Bodrum Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bodrum Dans Kulübü, 2006 yılında resmi kulüp statüsü alarak çalışmalarına kulüp çatısı altında devam etmiştir. 2015 yılında Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi’nin Bodrum girişindeki modern hizmet binasını hizmete açmış, 122 gönüllü ve maaşlı çalışanı ile bugüne kadar 9840 sporcu yetiştirmiştir.

Antrenör kadromuz

Bodrum Dans Kulübü’nün her biri kendi branşında profesyonel antrenör kadrosu!

Gökçen Erek

Gökçen Erek

Flamenko Eğitmeni

2012- 2017 yılları arasında İstanbul Dansorium Dans Merkezi’nde Flamenko eğitim aldı. Ocak 2016 – Elena...

Huriye Akyol

Huriye Akyol

Sirtaki Eğitmeni

17.04.1993 Milas doğumlu – MEB okullarında uzun yıllar boyunca yöresel oyun eğitimleri verdi. – 2012-2016 yılları...

Emrah Sınacı

Emrah Sınacı

Halk Oyunları Antrenörü

15.11.1986 Bodrum doğumlu. M.E.B Halk Oyunları usta öğreticisi THOF Halk Oyunları antrenörü BDK Yurt Dışı...

Hakan Sarıer

Hakan Sarıer

Tango Antrenörü

16-05-1976 İstanbul doğumlu. İkinci kademe Arjantin Tango Antrenörü. Tabiat itibariyle, çocukluğunda ve gençliğinde hiç dansa...

Onur Hasdoyuranlar

Onur Hasdoyuranlar

Halk Oyunları Antrenörü

M.E.B Halk Oyunları usta öğreticisi BDK Yurt Dışı Tanıtım Ekibinin Kurucusu ve Antrenörü BDK Halk...

Yücel Şenol

Yücel Şenol

Yoga Antrenörü

24.04.1952 Güllük Milas doğumlu. Yoga branşında eğitim veriyor. 22 yaşında İrlandalı Manemendra ile aynı evi...

Alyonka Burlakova

Alyonka Burlakova

Modern Dans Antrenörü

24.05.1991 Ukrayna doğumlu. Modern Dans, Contemporary Dance, Modern Jazz 5 yaşında başladığı kurs ile dans...

Öğrenci görüşleri

BDK çalışmalarına katılan sporcularımız ne diyor?

Bodrum Dans Kulübü Latin Dansları kurslarına katılmak, hayatımda verdiğim en güzel kararlardan birisi oldu. Ön yargılarımdan kurtulmam ve kurslara kayıt olmam başlangıçta zor olsa da, sonrasında ne denli doğru bir karar verdiğimi anladım. Derslerdeki pozitif enerji, kursa katılan kişiler arasındaki seviyeli ve düzgün dostluklar, eğitmen ve asistanların bir aile ortamı içerisinde eğlenceli ve bir o kadar da disiplinli kurs verme sistemlerini burada anlatmam imkansız. Bence herkesin bu kursları denemesi ve bizzat yaşaması gerekiyor. Bodrum Dans Kulübü bu konuda ülkemizdeki en başarılı kulüplerden birisi. Kulüp binasındaki kamera sistemleri ile güvenlik, her gün temizlenen salonları ile hijyenik, her biri kendi alanında belgeli ve deneyimli eğitmen kadrosu ile kaliteli hizmeti, çok uygun fiyatlarla sunuyorlar. Pratik geceleri, festival gibi tüm etkinliklerde de katılım ücreti veya giriş ücreti gibi bir ücret talep etmiyorlar. Dernek oldukları için ticari bir amaç gütmüyorlar. Bodrum Dans kulüp yönetimini tebrik ediyor, burada verilen kursları herkese tavsiye ediyorum.

Seçil Kumral
Latin Dansları

Bodrum merkezde bir muhasebe bürosunda çalışıyorum. İşimin büyük bir çoğunluğu masa başında bilgisayar karşısında geçtiği için spor yapmaya fırsat bulamıyordum. Akşamları iş çıkışından sonra da bir an evvel eve gitmeyi düşündüğüm için hiç spor yapamıyordum.Giderek kilo almaya başladım ve bu durum beni fazlasıyla rahatsız etti. Bir arkadaşımın ısrarı ile tek bir ders katılmaya karar verdiğim Zumba kursunun bu kadar eğlenceli geçeceğini başlangıçta tahmin dahi edemedim. Tek ders ücreti ödeyerek katıldığım ders sonrasında kaydımı yaptırdım ve kurslara devam etmeye karar verdim. Kursların akşam saatlerinde olması, iş çıkışımdan sonra direk kursa gitmeme olanak sağlıyor. Bodrum Dans Kulübünde iki farklı Zumba eğitmeni farklı gün ve saatlerde kurs veriyorlar. Bir süre tek bir eğitmenin haftada iki gün olan Zumba kursuna gittikten sonra diğer eğitmenin kursuna da yazıldım. Artık her iki eğitmenin de kurslarına katılıyorum. Bu sayede hem haftada 4 gün Zumba yapabiliyorum, hem de farklı eğitmenlerin farklı koreografilerini öğrenme şansı elde edebiliyorum. Hem dans ediyorum, hem çok eğleniyorum, hem de spor yapıyorum. Hijyenik bir ortam olması ve duşlarda sürekli sıcak su olması da çoğu zaman işimi kolaylaştırıyor. Her derste 600 ile 1000 kalori arasında enerji yakıyoruz. Zumba kurslarını herkese tavsiye ediyorum.

Arzu Binboğa
Zumba

Bodrum Dans Kulübü’nde açılan Modern Dans kurslarını sınıf arkadaşımdan öğrendim. Ben de o kurslara katılmaya karar verdim. Akşamları okul çıkışından sonra BDK da Modern Dans Kurslarına gitmeye başladım. Burada çok arkadaşım oldu. Yazın okullar tatil olduğunda bir çok arkadaşım yaz tatili yaptı ve kurslara ara verdi fakat ben kurslara gelmeye devam ettim. Öğretmenimiz, yaz sonunda Ukrayna’da düzenlenecek bir yarışmaya katılacağımızı söyledi. Kursa gelen diğer arkadaşlarım ile gerçekten çok çalıştık. Denize gitmek yerine zamanımızın büyük bir çoğunluğunu BDK da koreografimize çalışarak harcadık. Ukraynadaki yarışmaya 4000 kişinin katıldığını Kiew’e vardığımızda öğrendik. İlk başta moralimiz çok bozuldu. Yarışmalar iki gün sürdü, iki gün boyunca sabah 8 den akşam 11 e kadar yarışma salonundaydık. Sonunda yarışma sonuçları açıklandı ve üçüncülük kupasını biz kazandık. Çok mutluyum. İyi ki yazın kurslara devam etmişim, iyi ki BDK var. Şimdi bütün arkadaşlarım bu kurslara geliyor ve onlar da benim gibi dans etmeyi öğreniyorlar. Akşamları burası benim okulum kadar kalabalık oluyor. Bütün gençlere bu kursları tavsiye ediyorum, fakat acele edin galiba sınıflar doldu..

Emily İpek Kaçar
Modern Dans

Bir arkadaşım Bodrum Dans Kulübünde Yoga derslerine katılıyor. Yağmurlu bir günde benden onu arabamla kulübe götürmemi rica etti ve bende kabul ettim. Yol boyunca bana Yoga kurslarına katılmakla hayatında nelerin değiştiğini anlattı. Kulübe vardığımızda beni de derse girmeye davet etti. Tek ders ücreti ödeyerek denemeye karar verdim. Derse katılan eğitmenin Hindistan’daki bir Yoga manastırında 7 yıl yatılı kalarak bu mesleği öğrenmem beni şaşırttı. Bodrum yarımadasındaki birçok Yoga eğitmeninin bu işi kurslarla öğrendiğini ve hatta birçoğunun yanlış eğitim dahi verdiğini duymuştum. Buradaki eğitmenin tecrübesi oldukça yüksekti. Sadece Yoga konusunda değil, bir çok masaj teknikleri konusunda da oldukça bilgiliydi. Bir kaç yıl Fenerbahçe spor kulübünün masörlüğü nü de yaptığını öğrendim. Katıldığım 1,5 saatlik Yoga seansı sonrasında hissettiğim rahatlık ve huzuru anlatacak kelime bulamıyorum. Bence en güzeli tek bir ders satın alarak bu kursa katılın ve neden bahsettiğimi yaşayarak öğrenin. Bence bu kursa genç yaşlı herkes katılmalı. Daha ilk haftalarda hatta ilk derste dahi faydalarını hissedeceksiniz. Herkese tavsiye ediyorum.

Aydın ACAR
Yoga