Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Kurslar hakkında en çok sorulan sorular

Ayrıntılı bilgi için

Bilgi almak istediğiniz konuyu yazın, cevap verelim!

Zumba, pilates, yoga, modern dans, ritmik jimnastik gibi spor derslerine gelirken esneklik özelliği olan tayt ve mayo benzeri kıyafetler giyilmesi gerekiyor.

Tango dersine gelirken erkeklerde kumaş pantalon, bayanlarda şık kıyafetler tercih edilmeli. Salsa, Oryantal, Hip Hop derslerine gelirken rahat edebileceğiniz herhangi bir kıyafet ile gelebilirsiniz ancak unutulmaması gereken kural, sokak ayakkabısı ile çalışma salonlarına giremeyeceğinizdir. Yanınızda mutlaka temiz ayakkabı getirmelisiniz. BDK ya griş yaptıktan sonra içeride sokak ayakkabılarınızı çıkartıp dans ayakkabılarınızı giyerek çalışma salonlarına geçebilirsiniz. Yanında dans ayakkabısı getirmeyenler ya da getirmeyi unutanlar, bina girişindeki galoşları kullanabilirler.

Yanınızda getirmeyi unutmamanız gereken tek şey temiz ayakkabıdır. Dans ayakkabısı veya herhangi temiz bir ayakkabı ile salonlara girebilirsiniz. Bunun dışında spor derslerine gelenler, ders sırasında terleyecekleri için yanlarında yedek kıyafet, deodorant ve dersten sonra duş almak isteyenler yanlarında havlu getirmeyi unutmamalıdır.

Kayıt yaptırmak istediğiniz kursun seviyesi “başlangıç seviyesi” ise daha önceden kurs almış olma şartı bulunmuyor. Bu kurslar sıfır bilgi ile derse gelenler için en başından itibaren öğreten kurslardır. Ancak orta seviyede olan bir kursa kayıt olmak için sınıftaki diğerleri ile aynı seviyede bilgiye sahip olmak gerekir. Örneğin Latin Dansları orta seviye kursuna kayıt yaptırmak isterseniz önceden en az 4-5 ay kurs almış olma şartı aranır. Ancak Latin Dansları başlangıç seviyesi kursuna kayıt yaptırmak isterseniz hiç bir şart aranmaz.

Derste yorulursanız ara verip üst katta bulunan dinlenme odasında dinlenebilir bu arada dersi buradaki ekrandan canlı izleyebilirsiniz. Tansiyon probleminiz varsa ofiste bulunan tansiyon aleti ile tansiyonunuzu ölçebilir, tansiyon sonucuna göre doktorunuz tarafından verilen ilaçlarınızı kullanabilirsiniz.

Okulumuzda bulunan 12 kamera ile 24 saat kayıt yapılarak güvenlik sağlanmaktadır. Ancak yine de yanınızdaki çanta, mont, anahtar vb şahsi eşyalarınızı derse girerken çalışma salonuna almanızı, burada bulunan askı veya raflara koymanızı öneririz.

İlaç tedavisi alan kişilerin hastalıkları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi doktorlarından almasını, başlamak istedikleri kursu doktorlarına bildirerek onayını almaları gerekmektedir.

Okulumuzda bulunan 18 kursun tamamının özel ders seçenekleri de mevcuttur. Özel dersler, talepte bulunan kişinin dilediği saate ve dilediği sıklıkta yapılır. Özel ders fiyatları saat ücreti olarak tahsil edilir.

Ders bitiş saatinden önce sınıftan ayrılmanızı, hem sizin eğitiminizin eksik kalmaması hem de sınıfı erken terk ettiğinizde sınıftaki diğer kişilerin dikkatini dağıtacağı için tavsiye etmiyoruz ancak çok özel bir aciliyetinizin olması durumunda eğitmeninize bilgi vererek dersten erken ayrılabilirsiniz.

Kurs ücreti ödeme tarihleri her ayın ilk üç günüdür. Kurs ücretleri ay başında peşin olarak ödenir.

Kurs bitmeden kurstan ayrılırsanız kalan ücreti geri alamazsınız. Kurs ücretleri aidat şeklinde peşin olarak ödenir. Eğitmenden kaynaklanan iptallerde dersin telafisi yapılır. Ancak kursiyerin derse gelmemesinden kendisi sorumludur.

Derse gelmemeniz durumunda kurs ücretini geri talep edemezsiniz. Ancak eğitmeniniz ile görüşerek, kaçırdığınız dersi size göstermesini rica edebilirsiniz.

Kursa yazıldığınız tarih itibarı ile ay sonuna kadar gireceğiniz ders sayısı hesaplanır ve ilk ödemeniz buna göre alınır. Ancak bundan sonraki ödeme tarihiniz artık tüm diger kursiyerler gibi gelen ayın ilk 3 gününde peşin ödenir. Örneğin aylık ders sayısı 8 saat olan ve aylık ücreti 150 TL olan bir kursa ayın ortasında yazıldınız. Ay sonuna kadar sadece 4 ders girebileceğinizi farz edelim. Bu durumda içinde bulunduğunuz ay için sadece 4 ders ücreti yani 80 TL ödersiniz. Ancak bir sonraki ödemeniz gelen ayın ilk üç gününde 150 TL olarak gerçekleşir.

Kesinlikle mümkün değildir. Salonlarımız her sabah hijyenik olarak temizlenir. Aynı salonlarda 5 yaştan itibaren çocuklarda eğitim görmektedir. Bu çocuklar yer hareketleri için yuvarlanmaları gerekebilir. Sokak ayakkabıları ile salonlara girilmesi küçük çocuklarımızı hastalıklarla karşı karşıya getireceği için bu konuda oldukça hassas davranıyoruz.

Sor