TANITIM EKİBİ

Bodrum Dans Kulübü bünyesinde kurulan ve 40 profesyonel dansçıdan oluşan Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, birbirinden ihtişamlı tanıtım gösterileri ile her yıl Avrupa’nın birçok şehrinde turneler düzenlemektedir.

Dansçılarının büyük bir çoğunluğu İngilizce bilen ekip, tanıtım için gittiği ülkelerde, Bodrum’u ve Türkiye’nin halk oyunlarını sergilemektedir.

Ekip, Türkiye’yi yurt dışında tanıtmanın getirdiği sorumluluğun bilinci ile gösteri öncesi ve sonrası disiplinli tutumları, modern giyim tarzları, Türk halkına özgü pozitif düşünceli, hoşgörülü ve samimi yaklaşımları ile gittikleri ülkelerde büyük beğeni toplamaktadır. Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, kazandığı ödüller, aldığı mükâfatlar ve kurdukları unutulmaz dostluklar ile ülkeye dönmektedir.

Yurt Dışı Tanıtım Ekibinin;

  • 2007 yılında gittiği Fransa turnesinde Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin yakın arkadaşı ve ayni zamanda milletvekili olan Damien MESLOT’un, gösteri sonrası Türk-Fransız Derneği’ne üye olacağını açıklaması,
  • Türkiye’nin ilk kez katıldığı Avusturya Feldkirch Fasching Karnavalında 84 ekip arasında ikincilik ödülü alması,
  • 2012 yılında Polonya’nın Sokolov Podlaski şehrinde katıldığı halk oyunları yarışmasında aldığı ikincilik ödülü,
  • Fransa, Portekiz, Polonya, İspanya, Macaristan ve Yunanistan’da binlerce izleyiciye Türkiye tanıtım videoları ve canlı anlatımlarla harmanlanmış onlarca gösteri sunması,
  • Avrupa’ya uydu yayını yapan ORF TV’nin canlı yayın konuğu olması ile milyonlarca izleyiciye Türkiye’yi başarıyla tanıtması bu örneklerden sadece birkaçıdır.

Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, tanıtımlarını video görüntüleri eşliğinde ve gidilen ülkede konuşulan ana dilde sunmaktadır. Tanıtım gösterilerinin haricinde o ülkede yaşayan Türkler ve Avrupa vatandaşları ile birlikte Entegrasyon Baloları düzenlemekte, bu balolarda Avrupa Birliği uyum sürecindeki Türkiye’nin gelişen yönü de sergilenmektedir.

Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası başta olmak üzere birçok resmi kurum ve STK tarafından da desteklenen Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, her yıl yenilenen gösterileri, gelişen teknik alt yapısı ile Avrupa’da yapılan Türk Geceleri, Festivaller, Karnaval ve yarışmalarda Türkiye markasını gururla taşımaktadır.

Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, her yıl Ekim ayında açılan entegre kurslarını tamamlayan ve yetenek sınavında başarılı olan yeni dansçıları bünyesine eklemektedir.

Kasım ayından itibaren yeni eklenen dansçılarla birlikte eğitim sezonunu açan “Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibi”, büyük bir çoğunluğu İngilizce bilen, sevgi saygı ve karşılıklı anlayış ilkelerine bağlı oyunculardan oluşmaktadır.