GENÇLİK OFİSİ

Gençlik Ofisi Hakkında

Gençlik Çalışmaları Ofisimizin amacı Bodrum’da yaşayan gençlerin ve genç profesyonellerin sivil ve sosyal hayata katılımlarını desteklemektir.

Kısa vadede ulaşmayı planladığımız hedeflerimiz;

– Gençlerin ve Gençlik alanında çalışanların bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri için fırsatlar oluşturmak

– İmkanı kısıtlı kimselere yönelik sosyal sorumluluk ve kişisel gelişim faaliyetleri düzenlemek

– Uluslar arası ve ulusal hibe programlarından faydalanarak ağ kurma faaliyetleri yürütmek

– Yurt dışında staj ve gönüllülük imkanları dahil olmak üzere tüm fırsatlardan gençleri haberdar etmek

– Sosyal Dahil Etme,Yabancı düşmanlığı ve ayrımcılıkla mücadele,kültürler arası öğrenme,demokrasi ve insan hakları konuları başta olmak üzere birçok temada projeler geliştirerek toplumun ihtiyaçlarına katkı sağlamaktır.

Gençlik Çalışmaları Ofisimiz tamamen gönüllülük üzerine kurulu demokratik bir yapıdadır.Tüm faaliyetlerimiz ücretsiz olmakla birlikte,düzenli ve planlı çalışmalar yürütmekteyiz.

Ofis Koordinatörümüz ve Gönüllü Çalışanlarımız tarafından 7 yıl içinde sayısız yerel,ulusal ve uluslararası projeler yürütmeyi başardık.Bodrum ve çevresinde yaşayan 16 – 30 yaş arası genç gönüllülerimiz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Faaliyetlerimize katılmak ve ekibimizde sorumluluk alarak kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen tüm gençlerimizi ofisimize ve sosyal ağ sayfamıza bekliyoruz.

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Avrupa Gönüllü Hizmeti, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize açıktır.

Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliğinin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar.

Gönüllü Hizmetiniz süresince Uluslar arası yolculuk masraflarınız, vize ve ikamet izni masraflarınız, yerel ulaşım,konaklama,yeme içme ve sağlık masraflarınız tamamen program tarafından karşılanmaktadır.Bunların yanı sıra gideceğiniz ülkeye göre değişen aylık cep harçlığı da imkanlar dahilindedir.

Ayrıntılı bilgi için alttaki linke tıklayınız

Gençlik Değişimleri

Gençlik Değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunar. Gruplar, karşılıklı ilgi duyulan bir konu etrafında Gençlik Değişimini birlikte planlarlar.

Gençler bu Eylem ile yurt dışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yapabiliyorlar. Bir Gençlik Değişimine katılmak için yabancı dilinizin çok iyi seviyede olması da gerekmiyor.

  • Katılımcılar 13-30 yaş arasındadır, grup liderleri için yaş sınırı yoktur.
  • Esas faaliyet seyahat günleri hariç en az 5 ve en fazla 21 günde gerçekleştirilir.
  • Grup liderleri hariç en az 16 ve en fazla 60 katılımcı ile gerçekleştirilir.
  • Grup liderleri hariç her grupta en az 4 katılımcı olmalıdır.
  • Ön hazırlık ziyareti ön görülüyor ise seyahat günleri hariç en fazla iki gün, grup başına en fazla bir katılımcı ile yapılabilir (istisna olarak biri genç olmak şartıyla iki katılımcı da olabilir).

BDK gönüllülerimizle daha önce Bodrum’da ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden ortaklarımız ile çeşitli gençlik değişimleri yaptık.Gençlerimiz kendi projelerini kendileri oluşturup yürütmüşlerdir.

Ayrıntılı bilgi için alttaki linke tıklayınız

Etkinlik Yönetimi

Gençlik Çalışmaları Ofisimizin eğitmeleri tarafından gönüllülerimizin kişisel gelişimleri ve düzenleyecekleri faaliyetlerin kalitesinin artırılması adına Etkinlik Organizasyonu konusunda eğitim paketleri düzenlenmektedir.

Uluslararası Bodrum Dans Festivali , Kısa dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti Proje faaliyetleri, Türk Yunan Kültür Buluşması ve kısa süreli tüm etkinliklerin hazırlık planlama uygulama ve raporlama aşamaları konusunda bilgi ve beceri sahibi olan gönüllülerimiz, bu bilgileri daha sonra kendi profesyonel hayatlarında da uygulama fırsatı bulmaktadırlar

Gönüllü Yönetimi Eğitimleri

Bodrum Dans Kulübü üyeleri ve ilgilenen gençlerimizi ofisimiz tarafından düzenlenen sunum teknikleri ve beden dili kullanımı, proje geliştirme ve proje döngüsü, etkinlik yönetimi ve organizasyonu, halkla ilişkiler ve sosyal medya yönetimi, yabancı dil konuşma kulüpleri, mülakat teknikleri, gönüllülük gibi birçok konu başlığı altında uzman eğitmenlerimiz tarafından eğitimler verilmektedir.