Hakan Sarıer

Tango Antrenörü

16-05-1976 İstanbul doğumlu.

İkinci kademe Arjantin Tango Antrenörü.

Tabiat itibariyle, çocukluğunda ve gençliğinde hiç dansa ilgi alaka göstermeyen fakat 2002 yılında bir arkadaşının ve Bodrum Dans Kulübü kurucularının da itelemesiyle onlarla beraber salsa yapmaya başladı.

2004 onun için yeni bir sevdaya açılan bir kapı oldu, Aşkın Tutkunun ve Tesellinin dansı Arjantin Tango eğitimine başladı.

Çeşitli hocalardan ders alıp eğitmenliğe kadar varan serüven, profesyonel bir süreç içerisinde ilerledi.

Aynı zamanda çeşitli sektörlerde çalışma hayatını sürdürdü. 2008’de birinci kademe yardımcı antrenörlük, 2012’de ikinci kademe Arjantin Tango antrenörlük belgesini aldı.

İç huzurun, rahatlamanın, stresten uzaklaşmanın etkili bir yolu Tango müziği ve dansı kendisi ve karakteri ile bütünleşen kişiliği onu bu alanda çevresinde ve yaşamını sürdürdüğü Bodrumda, Tango’yu sevdirmek, yaymak için bilgi birikimini karşı tarafa aktarmayı zevk ve keyifle yapıyor. Rakı Balık sevdalısı Hakan Sarier evli ve bir kız babası.

Hayatını idame ettirdiği kaptanlık dışında, serbest dalış, tüplü dalış, sörf yapmak, bitki akvaryumu ile uğraşmak, kızı ile yüzmek ve bahçe işleri uğraşmak hobileri arasında yer alıyor.