Selin Akar

Yaratıcı Drama Eğitmeni

16.01.1992 Milas doğumlu.

Dokuz yaşında keman öğrenimi ile müzik eğitimine başladı.  Muğla Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde lise öğrenimine devam etti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünde üç yıl öğrenim gördükten sonra son yılını farabi değişim programı ile dokuz eylül üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünde tamamladı. Halen Yakın Doğu Üniversitesi yüksek lisans programına devam ediyor.

2013 yılında Avrupa Birliği otizm ile dans projesine katıldı. Aynı yıl  Dokuz Eylül Buca rehabilitasyon merkezinde çalışmalar yaptı. Bu sırada müzik ve dramanın birlikte çok uyumlu olduklarını keşfetti ve yaratıcı drama hakkında araştırmalara başladı. Yaratıcı drama eğitimi sonunda eğitmenlik belgesini aldı. Çocukların dünyasını daha iyi anlayabilmek için oyun terapisi ve zeka oyunları eğitimi aldı.

“Hayata, çocuklarla beraber nasıl daha farklı bakabiliriz” sorusunun cevaplarını arıyor. Çocuklarla her buluşmasında yeni şeyler keşfediyor ve onlarla beraber yeni dünyalar yaratmayı çok seviyor.

Selin Akar halen Bodrum Dans Kulübünde yaratıcı drama ve tiyatro kurslarında çocuklarla çalışıyor.