Altay Kutbay

Tango Antrenörü

29.08.1964 İstanbul doğumlu.

Arjantin Tango Dans branşında Eğitmen yardımcılığı yapıyor.

Bodrum’da arkadaş grubu ile 14 yaşında kurdukları amatör dans grubunda ilk kez eşli danslar ile tanıştı. Üniversitede kimya mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılında Antil Adalarından gelen bir eğitmenden Latin Dansları dersi aldı.

Aynı yıl, Latin danslarından Cha Cha, Rumba, Jive ve Tango derslerini dönemin seçkin hocası İsmet Müftüoğlu’ndan aldı.

2000 yılı Mayıs ayında Unilever atamasıyla Malezya’ya taşındı. Güney Doğu Asya bölgesinin önemli merkezleri olan Kuala Lumpur ve Singapur’da Salsa, Bachata, Merengue ve Salon dansları tecrübelerine devam etti. 2001 yılında ilk LA Salsa tecrübesini Gapson Pier’den aldı. 2004 Yılında New York (NY) Salsa ile tanıştı.

2005 yılında Hong Kong’a taşındı. Asya bölgesinde düzenlenen dans festivallerinde isim yapmış profesyonel dansçılardan workshoplar ve özel dersler alarak eşli danslarda kendini geliştirdi.

2014 yılında Boodrum’a taşındı ve 2016 yılından itibaren Bodrum Dans Kulübü Arjantin Tango kurslarında yardımcı eğitmen olarak hizmet veriyor.

Hedefleri: Tutku, aşk ve tesellinin dansı Arjantin Tango’da tecrübelerini geliştirmek ve ilerletmek, Bodrum Dans Kulübü ve Türkiye Tango camiası proje ve etkinliklerine katılmak, Bodrum’un Arjantin Tango konusunda parmakla gösterilen bir yer olmasına katkıda bulunmak.

Hobileri:  Salsa, Bachata, Kizomba, futbol, masa tenisi ve yüzmek.