Hakan Özlen

Self-Defense ve Tae Bo Antrenörü

19.12.1981 Bodrum doğumlu.
Self-Defense branşında eğitim veriyor.
Savunma sanatlarıyla ilgilenmeye ortaokul çağında Taekwondo ile başladı. Bir dönem Kick Box ile ilgilendi. Bugüne kadar çeşitli workshop ve eğitimlere katıldı. Branşa olan sevgisi, bu branşa daha çok zamanını ayırmasına ve kendini sürekli geliştirmesine sebep oldu. Katıldığı eğitim ve workshoplardan bazıları:
• 7. Duan Haojun Zhou ile Sanda (Sanshou)
• 7. Duan Haojun Zhou ile Qing Yi
• Markus Hübner ile Escrima
• 3. Duan Ali Top ile Suceng (Wing Chun, Escrima, Chin Na, Jiujitsu, Boxing)
• 3. Duan Ali Top ile Tai Chi ve Chi Gong
2011 yılında Wushu (Kung fu) branşında lisanslı sporcu olan Hakan Özlen, 2013 yılından itibaren asistan olarak çalıştı.
2016 yılında Bodrum Dans Kulübü’nde bayanlar için Self-Defense kursları vermeye başladı.
Hedefleri: Branşı ile yoğun biçimde uğraşmanın en büyük mutluluk kaynaklarından biri olduğunu söyleyen Hakan Özlen, bu branştaki binlerce tekniği zaman içerisinde daha fazla içselleştirmeyi ve ileride savunma sanatları tekniklerini başka branşlarla sentezlemeyi hedefliyor. Savunma sanatları haricinde yoga alanında derinleşmeyi hedefliyor, ayrıca müzik ve dansla ilgili tasarladığı projeleri var.
Self-Defense branşına ilgi duymasının sebepleri: Savunma sanatlarına çocukluk yıllarından itibaren büyük ilgi duydu. Filmlerdeki Uzakdoğulu ustaların disiplin, çalışkanlık, erdemlilik, nezâket ve soğukkanlılıklarını kendine örnek aldı.
Eğitim verdiği diğer branşlar: Yoga branşında Yoga Alliance ve Herkes İçin Spor Federasyonu onaylı iki sertifikası var.
Hobileri: Dans etmek, windsurf yapmak, kitap okumak, müzik dinlemek ve şarkı söylemek. Doğa manzaraları ve mimarî fotoğrafları çekmek. Fırsat bulduğunda daha önce hiç gitmediği yerlere seyahat etmek.
2004 yılından beri Bodrum’da yaşayan Hakan Özlen, 2016 yılından itibaren Bodrum Dans Kulübünde bayanlar için Self-Defense kursları veriyor.