Hülya Durgut

Oryantal & Roman Eğitmeni

1991 yılında Samsun’da doğan Hülya Durgut, dans ile devam eden hayatının ilk temellerini, küçük yaşlarda Samsun’da attı.

Yakın çevresi ve ailesi tarafından sanatsal yetenekleri fark edildi ve ilerleyen yıllarda eğitim almaya başladı. 2007 yılında Mozart Sanat Evi bünyesinde keman eğitimleri ile notalarla tanıştı ve sonrasında oryantal kursuna yazıldı. Kısa bir süre sonra eğitmen yardımcısı oldu.

2008 yılında Latin danslarına ilgi duydu ve eğitim almaya başladı. 2009 yılında Bodrum’a taşındıktan sonra da eğitimlerine burada da devam etti. Tango ve Latin dansları kurslarına katılarak dans gelişimini sürdürdü.

2012 yılında ilk kez oryantal dans gösterisi yaptı ve günümüze kadar bu gösterilerini sürdürdü. Günümüzde hâlen büyük organizasyonlarda gerek öğrencileri gerek solo performanslarıyla göz dolduruyor.

Eğitmenlik sürecine özel ders eğitimleri ile başlayan Hülya Durgut, sonrasında grup dersleri vermeye başladı.

Hülya Durgut oryantalin, her bayanın bilmesi gereken bir dans türü olduğunu ve fiziksel olarak büyük faydaları olduğunu düşünüyor. Oryantal  dansa başlandığında en az bir ay içinde fiziksel olarak olumlu değişimlerin fark edileceğini ve oryantal dansın kesinlikle sağlıklı bir görüntü kazanmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Hülya Durgut, Bodrum Dans Kulübü’nde haftada iki gün Oryantal ve Roman dersleri veriyor.

Leave a Reply