Ahu Talşık

Yoga ve Aero Yoga Antrenörü

29.11.1976 – Mersin doğumlu
Yoga ve Aero Yoga branşında eğitim veriyor.
2002 yılında Yoga ve Pilates ile tanıştı. Amatör olarak dokuz yıl Yoga ve Pilates ile ilgilendiği süre içerisinde bir çok workshop ve eğitim kursuna katılarak sürekli kendisini geliştirdi. Katıldığı eğitim sertifika programları ve workshoplardan bazıları;
• Etkin İnsan Yoga Teacher Training – Alper Bayraktar
• Etkin İnsan Pregnant Yoga (Hamile Yogası) Teacher Training – Alper Bayraktar
• De I’institut Paracelse Pilates Teacher Training – Alain Scohy, Docteur En Medecine
• Etkin İnsan Pilates Matwork Aksesuar Eğitimi
• Zumba Instructor Training Basic 1 – Beto Perez
• Aeroyoga Training – Yogatime
• System of Natural Healing Reiki – Usui Shiki Ryoho
• Yoga Dance Workshop – Maya Fiennes

2011 yılında eğitmenliğe başlayan Talşık, çocuk yogası, hamile yogası ve ileri yaş yogası gibi farklı alanlarda birçok yerde Yoga dersleri verdi.
2015 yılında Bodrum Dans Kulübü’nde Hatha ve Power Yoga kursları vermeye başlayan Ahu Talşık, 2016 yılında İstanbul’da Yoga Time’da aldığı Aero Yoga eğitmenlik sertifikasından sonra Bodrum Dans Kulübü’nde Aero Yoga dersleri de vermeye başladı.
Hedefleri: Yoga’yı; güçlenmek, genç kalmak ve şifalanmak için her yaştan ve her kesimden insanla enerjisi elverdiğince birlikte deneyimlemek istiyor. Aynı zamanda yogayı, “eğlenceli ve samimi” olarak nitelendiriyor. Eğitimin insan hayatında asla bitmemesi gereken bir süreç olduğuna inanıyor. Gelecekte de eğitim almaya devam etmek, kendini ve yeteneklerini sürekli güncel tutarak işinde ilerlemeyi hedefliyor.
Eğitim verdiği diğer branşlar: İleri yaş yogası (senior yoga), hamile yogası ve çocuk yogası
Hobileri: Doğru beslenme, wellness, aromaterapi konularını kapsayan yayınları ve festivalleri yurtiçi ve yurtdışında sürekli takip ediyor. Kitapsız ve kahvesiz bir gün dahi geçirmiyor.
2001 yılından beri Bodrum’da yaşayan Ahu Talşık, Bodrum Dans Kulübü’nde 2015 yılından itibaren Yoga dersleri, 2016 yılından itibaren de Aero Yoga dersleri veriyor.

Leave a Reply